Експортери / імпортери
Страхування торгових (комерційних) кредитів
Цей вид страхування не вимагає від Контрагентів застави і дозволяє виробнику відпускати продукцію з відстрочкою платежу.
Що може бути застраховано?
Об'єктом страхування є майнові інтереси Страхувальника, які не суперечать чинному законодавству України і пов’язані зі збитками Страхувальника, що можуть настати внаслідок виникнення у нього дебіторської заборгованості у межах реалізації ним Контрактів.
Які ризики підлягають страхуванню?
- неплатоспроможність (банкрутство) Контрагента Страхувальника, внаслідок чого Контрагент не оплатив або не може більше оплачувати товари (роботи, послуги), що є предметом Договору, укладеного Страхувальником з Контрагентом;
- непогашення наданого Страхувальником Контрагенту Комерційного (торгового) кредиту після закінчення передбаченого Договором періоду очікування (тривале прострочення платежу);
- неплатоспроможність Гаранта або Поручителя, якщо зобов'язання Контрагента забезпечені банківською гарантією або порукою, і Гарант або Поручитель не виконав або не може більше виконувати свої зобов'язання за договором поручительства або банківською гарантією за умови неплатоспроможності Контрагента.
Довідка:
Перед укладенням договору страхування всі заявлені на страхування Контрагенти проходять кредитну перевірку на предмет платоспроможності. На підставі такої перевірки встановлюється кредитний ліміт (максимальний розмір допустимої поточної заборгованості майбутнього покупця) і максимальний період допустимої розстрочки платежу.
Страхування експортних кредитів
Цей вид страхування дозволяє виробникові відпускати продукцію з відстрочкою платежу і не вимагає від Контрагентів застави.
Що може бути застраховано?
Об'єктом страхування є майнові інтереси Страхувальника, які не суперечать чинному законодавству України і пов’язані зі збитками Страхувальника, що можуть настати внаслідок виникнення у нього дебіторської заборгованості під час реалізації ним Договорів.
Які ризики підлягають страхуванню?
Комерційні ризики:
- неплатоспроможність (банкрутство) Іноземного контрагента Страхувальника, внаслідок чого Контрагент не оплатив або не може більше оплачувати товари (роботи, послуги), що є предметом Контракту, укладеного Страхувальником з Іноземним Контрагентом;
- непогашення наданого Іноземному контрагенту Страхувальником Комерційного (торгового) кредиту після закінчення передбаченого Договором періоду очікування (тривале прострочення платежу);
- неплатоспроможність Гаранта або Поручителя, якщо зобов'язання Іноземного контрагента забезпечені банківською гарантією або порукою, і Гарант або Поручитель не виконав або не може більше виконувати свої зобов'язання за договором поручительства або банківською гарантією за умови неплатоспроможності Іноземного контрагента.
Політичні ризики:
- дії державних органів країни Іноземного Контрагента Страхувальника, які не допускають виконання застрахованого зовнішньоекономічного договору;
- неконвертованість валюти Іноземного контрагента Страхувальника у валюту зовнішньоекономічного контракту;
- війна, громадянська війна, революція, повстання в країні Іноземного Контрагента.
Довідка:
Перед укладенням договору страхування всі заявлені на страхування Іноземні контрагенти проходять кредитну перевірку на предмет платоспроможності. На підставі такої перевірки встановлюється кредитний ліміт (максимальний розмір допустимої поточної заборгованості майбутнього покупця) і максимальний період допустимої розстрочки платежу.
Страхування майна
Майно, як власне, так і орендоване – один з головних активів будь-якої компанії. У зв’язку з цим страховий захист майна є запорукою успішного розвитку Вашого бізнесу.
Що може бути застраховано?
- будівлі та споруди;
- обладнання, машини та механізми;
- внутрішнє оздоблення та інженерні комунікації, системи пожежогасіння, охоронні системи;
- меблі, оргтехніка;
- комп’ютерні мережі;
- скляні частини конструкції будівель, зовнішні рекламні установки;
- витрати на ремонт та реконструкцію будівель і приміщень.
Які ризики підлягають страхуванню?
- пожежа;
- вибух газу, парових котлів, газосховищ, газопроводів, машин та апаратів;
- стихійні лиха (землетрус, буря та ураган, зсув, сель, просідання ґрунту, повінь та затоплення, град, злива та інші);
- пошкодження водою з водопровідних, каналізаційних, опалювальних систем та систем пожежогасіння;
- протиправні дії третіх осіб, в тому числі крадіжка зі зломом та грабіж;
- бій скла, дзеркал та вітрин;
- поломки складського обладнання (у тому числі експлуатаційні витрати) кранів, стелажів, підйомників, штабелерів, холодильного обладнання та інші;
- падіння літальних пілотованих апаратів та їх уламків;
- «від всіх ризиків» - від будь-якого непередбачуваного випадку, що не виключено до умов договору страхування.
Довідка:
Підставою для визначення страхової суми може бути оціночна, дійсна або відновлювальна вартість застрахованого майна. За погодженням сторін договором може бути передбачено інший базис визначення страхової суми, наприклад, балансова, контрактна вартість і т.д.
Страхування товарів під час транспортування
Цей вид страхування підходить як транспортним оператором, так і власникам вантажу, та комплексно покриває ризики, які можуть настати під час доставки вантажу з пункту відправлення до пункт призначення.
Що може бути застраховано?
Страхуванню підлягають всі види вантажів під час перевезення будь-яким транспортом по всьому світу. Страхове покриття надається на весь період транспортування, включаючи перевантаження, а також проміжне зберігання. Крім цього, можна застрахувати й непрямі збитки, що виникають внаслідок настання страхового випадку (очікуваний прибуток, комісія, фрахт, видатки).
Які ризики підлягають страхуванню?
- «З відповідальністю за всі ризики»: на цих умовах страхуються всі ризики, крім тих, які спеціально передбачені у виключеннях;
- «З відповідальністю за окрему аварію»: цією умовою передбачено встановлений перелік ризиків, за якими страховик несе відповідальність, і підходить в основному для морських перевезень;
- «Без відповідальності за ушкодження, крім випадків катастрофи»: страховик несе відповідальність лише у разі повної загибелі всього або частини вантажу. Пошкодження покриваються лише у разі будь-якої події із транспортним засобом (катастрофи).
Довідка:
- видатки на страхування перевезень вантажів підприємства відносяться до складу його валових витрат;
- договір може бути укладено як для страхування разового перевезення, так і страхування перевезень, що здійснюються в період певного проміжку часу.
Добровільне медичне страхування персоналу підприємств і організацій
Цей вид страхування передбачає придбання працедавцями страхового захисту для своїх працівників, а також членів їх сімей на додаток до існуючої системи загальнодержавного медичного забезпечення.
Що може бути застраховано?
Здоров'я персоналу за такими програмами:
- поліклінічне обслуговування;
- стоматологічна допомога (екстрена та планова);
- невідкладна допомога;
- стаціонарне лікування (екстрене і планове).
Які ризики підлягають страхуванню?
- витрати на амбулаторну допомогу;
- витрати на стоматологічну допомогу;
- витрати на стаціонарну допомогу;
- витрати на невідкладну допомогу.
Довідка:
Рівень інфляції медичних витрат в Україні становить близько 15% на рік. Наявність полісу медичного страхування дозволяє працедавцю оптимізувати витрати на оплату і організацію медичних послуг для своїх працівників, а також членів їх сімей.